Alkohols

Ar alkohola klātbūtni mēs varam atzīmēt gan priecīgas, gan bēdīgas mūsu dzīves dienas. Tāpat arī pats dzēriens var gan vienkārši papildināt viesības, gan darīt mūs un mūsu tuvākos nelaimīgus un atkarīgus. Jautājums un atšķirība ir tikai tajā aspektā, kā alkohols tiek patērēts, cik lielos apjomos lietots un kādā nolūkā tas tiek darīts.

Vairuma atbilde par vienīgo un pareizo alkohola lietošanas veidu ir – tam jāatrodas uz svētku galda. Ja aizmirstam par alkohola pārmērību radītajām problēmām, tad atcerēties tā izmaksas taču spēj ikviens. Īpaši, ja alkoholiskie dzērieni ir izmeklēti un sevišķi. Tādi ir gan labs vīns, gan liķieri, gan stiprais alkohols. Pat garšīgs alus maksā vairāk, kā baltmaizes kukulis, līdz ar to lai vienmēr atceramies, ka alkohols ir delikatese, kas arī uztura piramīdā atrodas uz pēdējā, visretāk lietojamo uzturvielu, pakāpiena.

Runājot par gardiem vīniem, ir jāzina, pie kādiem ēdieniem kāds vīna veids piestāvēs. Lai uzzinātu vairāk par vīna izvēli, mēs varam piedalīties gan vīna pazinēju vadītos kursos, gan gūt informāciju grāmatās, kas sarakstītas par šo tēmu, un gardēžiem veltītos periodiskajos izdevumos. Lai gan vīna kursu pilns apmeklējums ilgst vairāk par laiku, kas pavadīts, izlasot nelielu rakstu par to, tomēr pašus vienkāršākos veidus, kā pazīt vīnus, mēs varam iegaumēt, izmantojot „ātro metodi”. Proti, sarkanvīnu parasti iesaka lietot pie gaļas ēdieniem, bet baltvīnu – ar zivi vai dārzeņiem. Ir arī labas aplikācijas, kuras palīdz atpazīt vīna šķirni un apraksta tā garšas īpašības. Piemēram, Vivino ne vien ļauj gūt ieskatu vīna šķirnes pielietojumā, bet arī dalīties šajā informācijā ar draugiem. Aplikācija Mans vīnzinis piedāvā plašu ēdienu klāstu, kurā katram no izvēlētajām maltītēm tiek piemeklētas vairākas vīna izvēles. Vīnu raksturo ražotāja valsts, pieejamība un cena, kā arī neliels apraksts. Īss, bet lielisks stāsts par populārajiem Shiraz, Merlot, CabernetSauvignon, Chardonnay vīnogu šķirņu vīniem izlasāms saitē http://www.irlaiks.lv/drinks/dictionary/article.php?id=3818034. Šeit Jūs varat iepazīties ar dažādu ražotāju piedāvātām vīnu garšu atšķirībām, ja pagatavošanā izmantotas vienas un tās pašas vīnogu šķirnes.

Nezinātājam varētu šķist, ka Latvija nevar lepoties ar vīnu darītavām, tomēr jāatzīst, ka arī pie mums tiek gatavoti garšīgi vīni. Tādas vīna darītavas, kā „Līgatnes vīna darītava”, „Lejasķērzēni” un „Vējkalnietis” ir vīnu ražotāji, kuri guvuši vietējo vīna pazinēju augstu novērtējumu. Pie mums var sastapt pat balto ceriņu ziedu vīnu – visai eksotiskām izejvielām radītu dzērienu. Šeit tiek ražots arī sidrs. 2014. gadā par labāko sidru, kas darīts ar tradicionālo metodi, kļuva SIA „Jumpravas sidrs” ābolu sidrs, bet par labāko mākslīgi gāzēto sidru atzīts SIA „Abavas dārzi” ābolu sidrs. Vīni un sidri Latvijā tiek gatavoti gan komerciāliem mērķiem, gan pašpatēriņam.

Stipro alkoholu – tādu, kā viskijs, rums un degvīns – dzērienos izmanto pārsvarā kokteiļu veidā. Labs padomdevējs būs bārmenis, bet mājas ballītēs gatavotie kokteiļi var rast iedvesmu dažādās dzērienu grāmatās vai Google padomu plašumos.

Interesants veids, kā pārsteigt ārzemju ciemiņus, allaž ir bijis mūsu Rīgas Balzama ražotais dzēriens. Tas ievada stipro dzērienu pasaulē, un tiek uzskatīts pat par dziedniecisku līdzekli. Ārsts Danilāns, gastroenterologs un autoritāte ārstu un pacientu vidū, uzsver, ka nelielos daudzumos un saprātīgi lietots vīns vai balzams nevar radīt kaitniecisku efektu veselībai. Galvenais ir ievērot samēru un lietot šos dzērienus īpašos gadījumos.

One thought on “Alkohols

  1. ZUZ.LV

    Pārmērīga alkohola lietošana var kaitēt veselībai! Ar alkoholu tāpat kā kredītiem – atbildīgi un ar mēru! Jauku dienu!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *